Články


Zadní brzdový systém P12

2006-12-09 Přečteno: 7 817x

Výměna zadních brzdových destiček P12

Rozhodl jsem se Vám popsati postup výměny a údržby zadních brzd. destiček. Proč zadních????.
Zadních z toho důvodu, že výměna je malinko složitější než u předních což popíšu.
Nejprve demontujeme kolo. Pokud pracujete bez sloupového zvedáku, dbejte na bezpečnost. podložte si nápravu tak aby nedošlo k samovolnému spadnutí vozu. Poté demontujte pružinu brzdiče viz obr. č. 1Odstraníme zátky čepů( jde to lehce rukou, nebo použijeme slabý tupý šroubovák)obr.č. 2Dále povolíme a demontujeme čepy třmenu pomocí imbusového klíče č.7. Obr. č. 3-4Šetrným způsobem, vyjmeme třmen pomocí páčidla(šroubovák, montpáka, kladívko, perlík) pokud to nejde, tak polít benzínem, zapálit a utéci. obr.5


Vyjmeme staré desky(pro SK platničky) a srazíme hranu na kotouči pomocí pilníku či rozbrušovačky( doporučuji kotouč aretovat pomocí kolových matic a sehnat dobrovolníka, který při obrušování bude ochoten točit kotoučem). Dále tupým slabým šroubovákem nebo jiným vhodným nástrojem odlepíme prachovku válečku brzdiče kolem dokola a pokud možno vpravíme pod prachovku vhodné plastické mazivo. Nedoporučuji promazávat brzd.kapalinou nebo sil. oleji ve spreji (prachovka to nemá ráda)obr.č. 6.Nasadíme stahovák na zatlačení válečku a při stlačování použijeme Sikovky kterými otáčíme váleček po směru hod. ručiček a zároveň tlačíme dovnitř. obr. č 7Vnitřní destičku nasadíme na váleček pomocí pružiny na desce, vnější přiložíme po řádném očištění třmenu ke kotouči a postupujeme opakem demontáže.(Destičky musejí do třmenu volně zapadnout!)Dále je vhodné před montáží , řádně očistit brzdič a promazat aspoň jednou za rok páku ovládání ruční brzdy.

Poděkování šéfíčkovi za propůjčení vozidla k bezvýznamnému rozebrání a majorovi za zapůjčení digiaparátu. Oba dva majitelé vozu zn. :

NISSAN

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články