Články


V Goodwoodu budu dvě lahůdky od Nissanu

2006-06-11 Přečteno: 1 824x


Na tradičním Festivalu rychlosti v Goodwoodu (7.-9. července) se představí několik velmi zajímavých vozů. Nissan sem přiveze hned dva koncepty - Murano GT-C s přeplňovaným šestiválcem a ještě silnější přeplňovaný sporťák 350Z GT-S.

Evropské technické centrum v Anglii připravilo pro Goodwood speciální model Murano GT-C. Jeho motor V6 o objemu 3,5 l dostal přívažek v podobě dvou turbodmychadel. Díky nim disponuje výkonem 257 kW, což je na SUV celkem slušná porce. Samozřejmě, že musely být upraveny i další komponenty - podvozek, stálý pohon všech kol Allmode 4x4 či bezstupňová převodovka CVT.

Jenže Goodwood uvidí tento motor ještě v jednom voze. Původně pracoval šestiválec bez přeplňování v Nissanu 350Z, tak proč by se nemohla objevit jeho přeplňovaná verze i právě tam? Proto vznikl GT-S s výkonem 280 kW. Zvětšenému výkonu byly přizpůsobeny brzdy pružení. 350Z se stane nejrychlejší prototypem, které kdy Nissan v Evropě představil. Jeho jízdní výkony však zatím neznáme a budeme si muset počkat až na červenec a skutečné představení vozů.


Nissan Murano GT-C

Nissan 350Z


Tento článek pro Vás vyhledala naše aktivní členka Sluník.Zdroj www.novinky.cz

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články