Články


První historický sraz Nissan clubu

2006-09-27 Přečteno: 2 809x


Tak - a máme to za sebou. První sraz příznivců těch nejbáječnějších aut proběhl. Dokonce se mi zdá, že tak rychle, že jsem ani nezaregistroval nejrůznější detaily této jedinečné akce. Ale naopak mne hřeje to, že jsem si zapamatoval všechny ty lidičky, kteří se tady na stránkách objevují pravidelně, kteří mne oslovují často v interní poště nebo oslovuji já je a které jsem si donedávna jen představoval: jak asi vypadají? Co jsou vlastně zač? No a teď už to vím, jsou to báječní lidé, přesně takoví, jaké jsem chtěl potkat. Takoví, kteří neváhali obětovat kus svého volna, aby se ostatní mohli pokochat pohledem na jejich plechového miláčka a kteří pochválili naopak mazlíka ostatních. Byli tam i lidé, kteří tady na klub nechodí a ani nejsou členy, ale přesto přijeli a vystavili na odiv své skvosty.
Samotný sraz proběhl v malebném koutu Vysočiny a stejně takové bylo i okolí místa našeho srazu. Kdo si našel trochu volného času, mohl jej věnovat zájezdu do okolních míst, nabitých romantikou i historií. Jen několik kilometrů od místa srazu se nachází městečko Telč a pokud vy, kteří jste v Telči nikdy nebyli (třeba na svém soukromém výletě), pak máte čeho litovat. Jedna z nejkrásnějších městských památkových rezervací je tak původní, že se člověk rázem ocitne v historii - od gotiky až po renesanci. To navíc umocnil i fakt, že v sobotu, tj. 23 září 2006, zde probíhala akce, která minulost ještě přiblížila. Na náměstí jste mohli potkat krále, sympatického kašpárka, loupežníky, mušketýry i děvečky lidu prostého. Panímáma u stánku mazala staročeské placky, jinde pak zboží voskové k zakoupení bylo. Košíkář nabízel přehršle výrobků svých a tu keramiky, onde hraček dřevěných, ba i Japonců dvounohých plno k vidění bylo. Samotné jádro města pak vodou chráněno jest, by rabijáti, lumpové a živlové nekalí své oumysly nečisté ztížené měli.
No, trochu jsem se zapovídal a málem ani nedopověděl fakt, že i jiná místa měla co nabídnout, ať už to je Nová Říše, Jihlava, Pelhřimov, Jindřichův Hradec či Slavonice. A byli jste někdy třeba v Dačicích? Kdybyste náhodou chtěli vidět místo, kde se začal vyrábět poprvé na světě kostkový cukr, stavte se tam. Malý památníček, věnovaný této "samozřejmosti" vás ujistí, že se tak stalo právě zde. Prostě - když už vám nevyšlo přijet na sraz, najděte si někdy čas a chuť, abyste se do těchto míst podívali v rámci rodinného výletu, rozhodně je co navštívit.
Asi nebudu daleko od pravdy, když budu tvrdit, že jedním z vrcholných zážitků srazu byla spanilá jízda s parkováním na telčském náměstí. Tolik Japonců (tentokráte čtyřkolových) se hned tak nezahlédne a určitě zaujalo spousty lidí, kteří náměstím v té době procházeli. Za všechny by se dala citovat věta jednoho kolemjdoucího druhému: "ty vole, du sem už potřetí a až teď sem si všim, že je to samej Nissan!". No jistě, samej Nissan to byl a zážitek mohl být ještě větší, kdyby se tam objevili i ti, kteří se na sraz přihlásili jen nezávazně. Je jasné, že ne každému to mohlo vyjít, tudíž to neberte jako výčitku. Možná ale, po této akci, budou mnozí více rozhodní a třeba se setkáme příště ve větším počtu. Zcela bych málem opomněl některé sportovní aktivity, kterých se členové dopouštěli. Jednak si hoši z klubu zajeli slalom, přičemž první příčku našim borcům vyfoukl Mike GTI z Nisma, hned nato následovali Komar a Mobileus a za nimi Negr, všichni z Nissanclubu. Dále se hrálo volejbalové klání mezi družstvy Čechy - Morava, přičemž v tomto bratrovražedném boji zvítězila Morava (ale na výsledek se mne neptejte, v tu chvíli místo povzbuzování se už moje maličkost oddávala chladivé desítečce). Nezklamali ani pánové Velkej a Inraj, díky nimž jsme se vlastně poznali in natura a kteří při schůzce nastínili další vývoj tohoto webu. No a samozřejmě - večerní potlach o všem a se všemi - to se ani nedá dost dobře popsat, tolik uší zase nemám. Holt - to se musí prostě zažít.
Závěrem bych chtěl poděkovat (sám za sebe) všem, kteří přijeli a udělali mi tak ohromnou radost. Ti lidé, které potkávám na fórech, na chatu i kteří mi občas napsali i do privátního mailu, ti kteří pro tento klub vyvíjejí smysluplnou činnost i ti, kteří přijeli jen tak, podpořit akci, věnovanou značce Nissan. Rovněž pak i těm, kteří to vše celé zorganizovali a stáli v pozadí. Promiňte mi, že nikoho nejmenuji, bylo by to nefér vůči těm, které bych náhodou neuvedl.
A ještě jedna věc: rád bych poslal všechny fotky, ale z časových důvodů to bohužel není tak jednoduché, tak mne, prosím, nebijte. Budou vystaveny na webu, adresa je http://omi.wz.cz. Nikoliv všechny naráz, alebrž toliko po přibližně 50 MB, ježto velikost prostoru na webu tomto jest touto hranicí omezena. Originální velikosti fotek se pohybují mezi 0,5 - 3 MB, takže na to pamatujte! Mějtež na paměti, prosím, že mazání SPZ je časově náročná záležitost a tudíž fotky budou vystaveny či odeslány tak, jak je fotoaparát či kamera stvořili, anžto času mám věru málo. Pročež vám tedy slíbiti mohu, že máte-li o miláčka svého strach převeliký, poštou interní onen fakt mi račte sděliti. S číslem fotografie - pak budou provedena mazací opatření. Však pamatujte, že tytéž fotografie mohly býti učiněny i jinými osobami, kteréžto pak mohly zveřejniti je taktéž. Nuže tedy - jsemť názoru toho, že nemáte se čeho obávati. Po třech týdnech od zveřejnění bude stránka ta vymazána ouplně, by existence kriminální nevábila. Tak, tfuj, konečně jsemť zcela vypovídán a odcházím hrdlo svlažiti, by újmy se mi nedostalo...

Foto pro ty, kteří díky alkoholovému opojení zmeškali východ slunce nad Řásnou (ale takoví tam nebyli) :-)

A takhle to tam tehdy vypadalo:

A ještě v malinko odlišném složení:


Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články