Články


Nová, přeplňovaná Micra

2011-02-22 Přečteno: 1 601x

 

Než se nadějeme je tady ženevský autosalon a aby nás Nissan navnadil, představil svůj  model Micra s novým motorem 1,2 DIG-S.

1,2 DIG-S

DIG-S anebo přímé vstřikování benzinu (Direct Injection Gasoline) je 1,2-litrový přeplňovaný trojválec se systémem stop-start. Písmeno S značí supercharger (kompresor). S výkonem 98 koní a krouticím momentem 142Nm má stejný výkon jako konvenční 1,5litrový čtyrválcový motor.

S manuální převodovkou dosáhne Micra nejvyšší rychlost 160 km/h  s příjemnou kombinovanou spotřebou 4,1 l/100 km (emise CO2 95 g/km), o 0,9 litru nižší hodnota než u atmosférického 1,2 l. Verze CVT (*) bude méně hospodárná a s emisemi 115g CO2/km.

Nízká spotřeba

Za dosažením takto nízké spotřeby je jednak vylepšená aerodynamika (součinitel aerodynamického odporu 0,29 místo 0,31), jednak systém Start/Stop a jednak aplikace Millerova cyklu. Sací ventily zůstávají otevřeny i v první čtvrtině komprese, vytlačení části směsi ze spalovacího prostoru kompenzuje kombinace vysokého kompresního poměru 13:1 a mechanického dmychadla. Díky tomu motor dosahuje vyšší účinnost.

Model Micra 1,2 DIG-S bude mít evropskou premiéru v Ženevě a prodávat se začne v létě.

 

(*) ... CVT je označení bezstupňové samočinné převodovky s tlačným ocelovým řemenem, jejímž základem je variátor. Takovou převodovku dnes nabízejí např. automobilky Ford, Nissan, Volvo, Honda.

 

Autor: NelDiskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články