Články


Nissan Xterra Pro – 4X – stále populární model

2011-04-15 Přečteno: 3 480x

Navázal na úspěchy staršího modelu

Původního modelu Xterra z roku 2000 se prodal takřka neuvěřitelný počet 88 000 kusů. Nissan se rozhodl na tento úspěch navázat a na trh tak přichází nová verze Nissan Xterra Pro – 4X, která se od původního modelu však liší tak moc, že by se s klidem dala označit za úplně jiný automobil. Vůz Vám poslouží jak během práce, tak ale i při převezení velkého nákupu.

Klasický hranatý tvar

Exteriér vozu si zachoval typický hranatý tvar, který dává tušit, že se jedná o silný off – road. Nechybí klasický střešní nosič ani obrovská přídavná světla.

Povedený interiér

V interiéru najdeme pohodlné kožené sedačky a kůží potažený volant. Palubní deska byla vytvořena z tvrzeného vysoce odolného plastu. Veškerá ovládací zařízení jsou dobře přístupná – na přístrojové desce naleznete například tlačítka pro volbu mezi pohonem na všechna čtyři či pouze na dvě kola a dále tlačítko pro elektronické uzamykání středového diferenciálu.

Vhodný i pro volný čas

V Nissanu jsou si vědomi toho, že majitelé své vozy využívají i ve svém volném čase – proto byla celková délka automobilu zkrácena a naopak se poněkud rozrostl do šířky. Díky tomu tak uvnitř vznikl mnohem větší prostor pro cestující. Stále je však zachován i dostatečně velký úložný prostor.

Dokáže vzdorovat nepříznivému terénu

Rám vozu byl vytvořen z velice kvalitní oceli, která napomáhá zejména při cestách po nerovném terénu. Nissan Xterra Pro – 4X je však vybaven také kvalitními tlumiči Bilstein, které si s hrboly rovněž umí poradit.

Výkonný motor

Vůz je poháněn 4, 0 – litrovým V6 motorem poskytujícím výkon 261 koňských sil při 5 600 ot. / min. Motor se připojuje k pětistupňové automatické převodovce, kterou však v případě potřeby můžete vyměnit za šestistupňovou manuální převodovku. Ačkoliv se jedná o poměrně těžký vůz, měl by Nissan Xterra Pro – 4X dokázat zrychlit z klidu na 100 km / h za 6, 7 sekundy.

Takřka žádná konkurence

Nissan Xterra Pro – 4X nemá mnoho konkurence, většina srovnatelných modelů je mnohem dražší a ne každý si je tak může dovolit. Ačkoliv se první verze tohoto modelu objevila již před mnoha lety, dokázal si tento automobil udržet mnoho příznivců díky svému pohodlnému interiéru i kvalitnímu efektivnímu motoru. Stal se ideální volbou pro všechny, kdo nechtějí měnit vůz při cestě za zábavou, na nákup či do zaměstnání – s novou Xterrou zvládnete takřka cokoliv.

 

Zdroj : www.leftlanenews.co.uk

Autor : Michaela

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články