Články


Nissan X-Trail FCV

2007-03-10 Přečteno: 4 561x

 

PRŮKOPNÍK Z AUTOPŮJČOVNY

Nissan X-Trail FCV
Zdroj: Nissan
Přeložil a napsal: ffxtrail (PhDr. František Fiala, CSc.)
Foto: Nissan

Zpracoval: Wally (Luboš Tůma)


Společnost Nissan Motor Co., Ltd. dodala půjčovně Kanagawa Toshi Kotsu Ltd. nejnovější verzi modelu X-Trail poháněného vodíkovými palivovými články. Stane se součástí flotily vozů najímaných i s řidičem. Je to vůbec poprvé, kdy byl vůz na palivové články dán k dispozici půjčovně. Zákazníci tak budou mít příležitost okusit výkonnost a výhody vyspělé ekologicky čisté technologie.Všechny vozy X-Trail FCV jsou vybaveny blokem originálních palivových článků Nissan a kompaktními li-ionovými bateriemi schopnými vyvinout stejný výkon jako X-Trail s benzínovým pohonem. Blok originálních palivových článků Nissan dosahuje výkonu zvýšeného až na 90 kW, při stejné maximální rychlosti a zrychlení jako benzínový motor.

Nepočítáme-li vodní páru, nevytvářejí pohony využívající technologii palivových článků žádné emise. Využívají totiž kyslík a vodík, dva obnovitelné plynné prvky, kterých je přirozený dostatek ve vzduchu, jež dýcháme. Princip spočívá v chemické fúzní reakci mezi vodíkovým palivem a kyslíkem, při níž vzniká elektrická energie a jediným vedlejším produktem je voda.

Pod visačkou Zeleného programu 2010 nabízí společnost Nissan vyspělé technologie a výrobky, aby pomohla skutečnému snižování emisí CO2, včetně širšího praktického využití vozů na palivové články.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Nissan X-Trail

Toto je článek o modelu Nissan X-Trail

Nissan X-Trail II

 

POSTAVENO NA ÚSPĚCHU

Nissan X-Trail II

Zdroj: Nissan Přeložil a upravil: ffxtrail (PhDr. František Fiala, CSc.) Foto: Nissan a Nissan Club CZ Zpracoval: Wally (Luboš Tůma) Představení nového Nissanu X-Trail byl pro všechny pořádný šok. Japoncům se totiž podařilo důkladně utajit co zamýšlejí a tak ...


Články