Články


NISSAN V ŽENEVĚ

2011-03-04 Přečteno: 1 430x

    Studie sportovního elektromobilu, vůz Micra s novým, kompresorem přeplňovaným motorem pro nízké emise a vysoký výkon, nejnovější verze vozů GT-R a 370Z...to je jen několik novinek ze stánku společnosti Nissan na ženevském autosalonu 2011.

„Nissan dále upevňuje svou pozici v oblasti vozidel s nízkou a nulovou úrovní emisí. V Evropě se rozbíhá prodej vozu roku 2011, Nissanu LEAF, a my před sebou vidíme potenciální elektromobil budoucnosti. Zároveň také představujeme nový městský vůz Micra s úrovní emisí pod 100 g/km. Nezapomněli jsme však ani na supersport GT-R, kterému jsme dali ještě větší sílu."

Simon Thomas, Senior Viceprezident, Prodej a Marketing Nissan International SA.

Stručně

  •  ESFLOW - studie sportovního elektromobilu
  •  Vůz Micra snovým motorem spřeplňováním kompresorem a přímým vstřikováním má nyní úroveň emisí CO2 pouhých 95 g/km 
  •  Vůz GT-R 2011 s výkonem 530ka točivým momentem 612Nm
  •  Speciální série 370Z GT Edition
  • Model LEAF slavící ocenění „Car of The Year 2011" poprvé udělené elektromobilu
  • Juke a QASHQAI s vylepšenou výbavou 
  • Nejnovější verze modelů Pixo, Note, Murano a vozů 4×4 

Žádný jiný výrobce automobilů nemá tak širokou nabídku jako Nissan. Od supersportu GT-R až po elektromobil LEAF, od městských vozů Micra a Pixo přes crossovery Juke, QASHQAI a Murano až po X-TRAIL a Pathfinder s pohonem všech kol.

LEAF - Trofej za evropský vůz roku 2011

Nissan přichází do Ženevy s trofejí za evropský vůz roku 2011 udělenou vozu LEAF, kterou poprvé v historii získal elektromobil a po celém světě se rozbíhají dodávky tohoto vozu. Společnost Nissan si proto vybrala Ženevu pro představení svého inovativního přístupu k nulovým emisím. Koncept ESFLOW využívá stejný elektromotor a lithium-iontové bateriové články jako LEAF, současně ale ukazuje, jak by mohl v budoucnu vypadat sportovní vůz. Působivý vzhled a zrychlení z 0 na 100 km/h za zhruba 5 sekund... pokud takto vypadá budoucnost, máme se na co těšit.

Nízkospotřební Micra

Současnost ale také nevypadá špatně. Program Nissan Pure Drive, usilující o snížení úrovně emisí se prezentuje nejnovější verzí městského vozu Micra. Micru pohání nově vyvinutý tříválcový zážehový motor přeplňovaný kompresorem nabízející okamžitou odezvu, nízkou spotřebu a velmi nízkou úroveň emisí.

Klenoty Nissanu: GT-R a 370Z

Vlajková loď Nissanu, supersport GT-R, se dočkal zvýšení výkonu a točivého momentu na 530 k a 612 Nm. Hodnota zrychlení z 0 na 100 km/h se zkrátila na pouhých 3,046 sekundy a dalším cílem techniků je, aby údaj o zrychlení začínal číslicí 2...

Sportovní vůz 370Z, oslavuje 40. výročí od uvedení série „Z" na evropský trh limitovanou edicí
GT Edition. Také tento model se dočkal drobné úpravy podvozku pro optimalizaci jízdních vlastností a ovladatelnosti.

Městské vozy

Prezentovat se v Ženevě bude také speciální série městského vozu Pixo, další přírůstek do rodiny Nissan Pure Drive - model Note, jehož verze s motorem 1.5 dCi nyní produkuje emise CO2 na úrovni pouhých 115 g/km.

Crossovery

Expozici Nissan doplňuje kompaktní crossover Juke, který navazuje na prodejní úspěch vozu Qashqai a řadu crossoverů završuje vůz Murano. Nissan nezapomněl ani na vozy 4×4, které reprezentují nedávno přepracované modely Pathfinder, Navara a X-TRAIL.

„Ať už chcete praktický vůz 4×4, všestranný crossover, kompaktní městský vůz nebo dokonalý sportovní vůz, na stánku Nissan je najdete všechny," shrnuje Simon Thomas.

 

Zdroj: Tisková správa

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články