Články


Nissan Urge

2008-09-15 Přečteno: 2 627x

Urge je nositelem prvků nového designérského stylu inspirovaného motocykly, který by se měl v budoucnu u vozů značky Nissan natrvalo zabydlet. Minimalistický design, lehká karoserie z hliníku a inovativní prvky, jež propojují praktičnost s možností trávení volného času. Jinými slovy nebude chybět výkonný audiosystém s Mp3, LCD displeje a herní konzole Xbox 360.

Urge by měl podle Bruce Campbella, viceprezidenta divize Nissan Design America, vyplnit díru mezi motocykly a sportovními vozy jako 350Z nebo GT-R Proto. I cenovka by měla být zacílena na tzv. Echo Boomers, tedy dospívajících a dospělých narozených mezi lety 1970 a 1996.

Specifická generace prožívající od počátku svého života věk informační revoluce, si žádá podle Campbella něco více, než jen dopravní prostředek. Vůz pro mladé „Urge je pro mladé lidi, kteří ocení agilnost vozu a očekávají prožitek z jízdy, který dosud nabízely pouze motocykly.

Kromě toho propojuje reálný svět s herním – po zastavení lze využít LCD panely k hraní konzolových her,“ vysvětluje Campbell. Pětice informačních displejů nahrazující v provozu mj. zpětná zrcátka, mohou posloužit k „paření“ games.

Srdcem zábavního systému je Xbox 360. Nezvykle řešený sportovní interiér s třetím sedadlem za přední řadou, podtrhuje volant koncepčně vycházející z Formule 1. Sekvenční šestistupňová manuální převodovka dovoluje sportovní řazení. Lehký vůz s rozvorem Nissanu 350Z stojí na 19“ a 20“ kolech s pneumatikami Michelin o rozměrech 195/45 vpředu a 225/35 vzadu. Brzdný systém nese logo Brembo.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Nissan

Toto je článek o modelu Nissan


Články