Články


Nissan představuje nový závodní V8

2012-12-18 Přečteno: 1 621x


Pětilitrový osmiválec pro závodní Nissan Altima je připraven čelit zavedené konkurenci od Fordu a Holdenu australské V8 Supercars Series.

Nissan se rozhodl rozšířit své závodní aktivity i o Austrálii, kam v roce 2013 vstoupí do závodní série V8 Supercars se speciálem na bázi sedanu Altima. Ten se doposud odehrával pouze v režii zápolení týmů Ford a Holdenu s modely Falcon a Commodore, půjde tedy o vítané zpestření startovního pole.

Partnerem Nissanu se stal tým Kelly Racing, jenž nasadí do sezony 2013 čtyři auta, přičemž jsou potvrzeni piloti Todd a Rick Kelly. Podoba závodního auta ještě není známa, protože se stále ladí aerodynamika, Nissan však už představil nový motor.

 

Jedná se o osmiválec, odvozený od závodní verze motoru VK56DE o objemu 5,6 l (použitý například ve FIA GT1), jemuž však byl snížen objem na regulemi stanovených 5,0 l. Omezovač otáček musí být nastaven v rozmezí 7000–7500/min, výkon se bude pohybovat kolem 650 koní. Na rozdíl od motorů Ford a Holden, kteří spoléhají na rozvod OHV a dvouventilovou techniku, V8 Nissanu bude vybaven čtyřventilový rozvod DOHC.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články