Články


Nissan Micra C+C

2006-11-25 Přečteno: 3 339x

 

NĚCO PRO BARBÍNY

Nissan Micra C+CZdroj: deník Metro z úterý 14.11. 2006
Napsal: Petr Prokopec
Foto: Newspress

Zpracoval: Wally (Luboš Tůma)


Když Volvo před dvěma roky představilo na ženevském autosalonu koncept YCC, dost možná ještě netušilo, jakou revoluci vlastně způsobí. YCC neboli Your Concept Car totiž navrhoval tým žen, přičemž vůz, tedy pokud by se někdy dostal na silnice, byl určen pro něžné pohlaví.

Přestože podobný projekt se od té doby neobjevil, úloha žen v automobilovém světě začala posilovat. Ačkoliv i před rokem 2004 bylo možné zavadit o ženská jména v motorsportu, současná situace by udělala každé feministické organizaci neuvěřitelnou radost, především pak ve Velké Británii. V kolébce motorismu, jak se ostatně ostrovnímu státu jinak přezdívá, existuje dokonce i několik šampionátů, kde za volantem diváci najdou pouze a jedině ženy.Ženy se ovšem neprosazují pouze v rámci motorsportu či u rýsovacích prken, ale i v běžném silničním provozu, a myslí na ně stále častěji nejenom automobilky, ale rovněž i jedniotliví prodejci. To je třeba i případ růžového kupé-kabrioletu Nissan Micra C+C, který je zřejmě nejdražší Microu vůbec.

Sladce vypadající autíčko totiž nosí poznávací značku BAR81E, na které může být každá barbína jen a jen pyšná. Musí být ovšem i patřičně majetná, neboť zatímco za růžový vůz (jedná se o limitovanou edici, která vznikla v počtu pouhých 275 kusů) zaplatí na britských ostrovech v přepočtu 635 000 Kč, značka registrovaná na Steva Jacksona vyjde na dalších 925 000 Kč.

Přestože tak jde s největší pravděpodobností o nejdražší poznávací značku vůbec, veškeré utržené paníze nepůjdou do kapsy pouze Stevovi, ale rovněž i nadaci založené na podporu léčby rakoviny prsu.

Na tuto nadaci bude rovněž přispívat Peter Portlock, ředitel jednoho britského showroomu Nissanu, ve kterém je růžová Micra s barbínovskou poznávací značkou vystavena. "Jsme si absoutně jistí, že někde na světě se určitě najde nějaká Barbie girl, která bude velmi ráda, když v jejích rukou skončí nejenom limitovaná edice tohoto vozu, ale rovněž i tato poznávací značka, jež z Micry C+C dělá opravdový unikát," prohlašuje hrdě o voze Peter.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Nissan Micra

Toto je článek o modelu Nissan Micra

Nissan Micra 1.0i 16V N-CVT - TEST

 

PLYNULOST V MALÉM BALENÍ

Nissan Micra 1.0 N-CVT

Zdroj: Svět motorů č.1/1998 Napsal: ffxtrail (PhDr. František Fiala, CSc.) Foto: Mgr. Jiří Křenek Zpracoval: Wally Bezestupňová převodovka použitá u automobilu Nissan Micra umožňuje plynulou jízdu bez nepříjemných rázů. Nejmenší model automobilky Ni...

300 000 Kč

 

300 000 KČ

Nissan Micra 1.0 a 1.5D L

Zdroj: Svět motorů č.26/1998 Napsal: Vítězslav Kodym Foto: Nissan Zpracoval: Wally

Nissan Micra C+C

Nissan Micra C+C v úpravě Sebastiana Conrana je auto, které by je děláno speciálně pro ženy. Na Londýnském autosalonu ho Nissan představí a pokukáže na roztomilost, modu a pratičnost. Nissan Micra C+C bude určitě zajímavým automobilem tohoto autosalonu. „Naším cílem bylo vytvořit vůz, který neb...


Články