Články


Nissan Leaf Nismo RC – zajímavý závodní vůz

2011-04-19 Přečteno: 2 432x

I elektrický automobil může závodit

Všichni, kdo se domnívali, že elektrické automobily neumí být zábavné a že jízda s nimi je naprosto nudná, se zmýlili. Důkazem toho je jeden z nejnovějších závodních konceptů od Nissanu – Leaf Nismo RC. Ačkoliv to zní velice podezřele, Nissan zkrátka vzal původní malý hatchback Leaf, vylepšil mu karoserii o uhlíková vlákna, dal mu jiný motor a náležitě polepil závodnickou grafikou a doufá, že z něj bude výkonný závodník.

Karoserie z uhlíkových vláken

Jak již bylo řečeno, závodní speciál Nissan Leaf Nismo RC disponuje karoserií z uhlíkových vláken s plně odnímatelnou přední a zadní částí, silnými okny, novými LED světlomety a plně nastavitelným zadním přítlačným křídlem.

Sportovní vzhled

Nalakován byl do sportovně vyhlížející perlově bílé barvy, která byla doplněna o modrou Nismo grafiku. Oproti sériově vyráběné verzi se závodní varianta odlišuje také svými rozměry, díky kterým se podařilo dosáhnout neuvěřitelného snížení hmotnosti o 40 %.

Velice výkonný elektromotor

Pod kapotou dřímá synchronní vysoce výkonný AC motor, který nabízí sílu až 107 koní. Motor je poháněn pomocí lithium – iontové baterie složené ze 48 kompaktních modulů. Na rozdíl od sériové verze se Nissan Leaf Nismo RC odlišuje tím, že elektrický motor pohání zadní kola. Z klidu na 100 km / h dokáže tento vůz zrychlit za 6, 85 sekundy a jet maximální rychlostí 148 km / h. Závodit na jedno nabití dokáže přibližně 20 minut.

Představí se již letos

Nissan Leaf Nismo RC bude představován ne nejrůznějších motoristických akcích během tohoto roku. Nechme se tedy překvapit, jak se bude tomuto neobvyklému závodníkovi dařit a zdali se s ním někdy setkáme na opravdovém závodním okruhu. Ať to dopadne jakkoliv, Nissan tím jistě získá velice slušnou reklamu a pozornost médií.

 

Zdroj : www.autoblog.com

Autor : Michaela

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články