Články


Nissan GT – R VVIP 2012

2011-04-05 Přečteno: 2 310x

Novinka pro Blízký východ

Ačkoliv tento vůz vypadá, jak kdyby si ho vzal do parády nějaký bláznivý tuner, nestalo se tak – tento počin má skutečně na svědomí jen a pouze Nissan. Ten připravil speciální vydání GTR určené výhradně pro zákazníky z Blízkého východu. Pokud se Vám vůz zalíbí, bohužel si ho v Evropě nezakoupíte.

Extravagance na prvním místě

Hlavními odlišnostmi Nissanu GT – R VVIP jsou zadní spoiler z černých uhlíkových vláken a boční panely pozlacené 24 karátovým zlatem. Možná již proto chápete, proč se na evropský trh příliš nehodí. Zadní spoiler však není pouze na okrasu – vylepšuje totiž aerodynamické vlastnosti vozu. Pokud byste měli pocit, že je zlata málo, stačí se pořádně podívat po celém exteriéru.

Ručně dělaný interiér

Interiér je rovněž luxusní, Nissan má na výběr 12 barev interiéru, díky kterým si přizpůsobíte prostor přesně podle sebe. Opravdu vydařená jsou sedadla s exkluzivním prošívaným designem, ve kterém se střídá jednoduché a dvojité prošití s retikulárním vzorem. Celý interiér je dělaný ručně řemeslníky ze Seton Company z německého Muelheim an der Ruhr. Nechybí ani kvalitní audio systém – o ten se postaralo Bose. Systém si může řidič přizpůsobit přesně podle svých potřeb.

530 koní pod kapotou

Nissan GT – R VVIP má pod kapotou ukryt 3, 8 – litrový motor V6, nabízející sílu 530 koní při 6400 ot. / min. Z klidu na 100 km / h automobil zrychlí již za méně než tři sekundy. Za toto extrémní zrychlení si však zájemci náležitě zaplatí – automobil vyjde přibližně na 220 000 dolarů. Šejkové si však jistě za tento úžasný stroj rádi připlatí.

Existuje konkurence ?

Konkurencí tohoto vozu je zejména Porsche 911 Turbo, které je poháněno 3, 8 – litrovým motorem o výkonu 500 koní. Díky tomu dokáže zrychlit z klidu na 100 km / h za 3, 4 sekundy a dosáhnout maximální rychlosti 194 km / h. Přesto je však GT – R VVIP mnohem extravagantnější a originálnější  než Porsche i další luxusní vozy.

 

Zdroj : www.cardesingnews.com

Autor : Michaela

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Nissan R35 GT-R

Toto je článek o modelu Nissan R35 GT-R

Konec GT-R?

Nissan GT-R si na sebe oproti očekáváním nevydělal, tak je prý velmi pravděpodobné, že už žádný jiný nebude.

Americký Inside Line informoval o tom, že se nad asi nejkultovnějším japonským sporťákem současnosti stahují mračna. Podle něj se šéf Nissanu Carlos Ghosn pod celý projekt podepsal jen proto, že produktoví plánovači tvrdili, že i při malém objemu prodeje bude ziskový. A to údajně rozhodně ...

Nissan GT-R: 550 koní

Nissan představil GT-R pro příští modelový rok. Sportovní automobil se příliš nezměnil, výkon nyní činí 550 koní a mírně klesla i spotřeba paliva. GT-R pro modelový rok 2012 se začne prodávat od ledna.

Godzilla, jak se supersportovnímu Nissanu GT-R přezdívá, bude mít od no...

Nissan GT-R od AMS Performance s výkonem 1327 koní

Nissan GT-R patří k velmi často upravovaným sportovním automobilům. U GT-R lze jenom díky softwarovým úpravám zvedat výkon o stovky koní. Nissan GT-R od AMS Performance je vyladěn na závody ve sprintu a mj. nabídne 1327 koní.

Na oblíbenou zábavu tuningových srazů - totiž závod na čtvrt ...

Nissan GT – R 2011

Přepracovaná verze

Nissan GT – R se vrátil a je ještě lepší než kdy dřív a to díky celé řadě vylepšení. Zásadní úpravy se dočkal 3, 8 litrový V6 motor, jehož výkon vzrostl z původních 478 koní na 523 koní a točivý moment vzrostl z původních 58...

Jak se vám líbí ... nový Skyline GT-R

„Jak se Vám líbí?“

 

 

Nikoli Mazda nebo divadelní hra, kterou napsal anglický dramatik a básník William Shakespeare pravděpodobně v roce 1599, ale opravdový klenot sportovních vozů - nový Nissan „Skyline“ GT-R. Na letošní automobilové výstavě pořádané v New Yorku dal výkonný ředitel Nissanu jasně najevo své rozhodnutí, že legenda, v podobě Nissanu „Skyline“ GT-R bude pokračovat a je docela na ...


Články