Články


Nissan GT – R 2011

2011-03-24 Přečteno: 2 139x

Přepracovaná verze

Nissan GT – R se vrátil a je ještě lepší než kdy dřív a to díky celé řadě vylepšení. Zásadní úpravy se dočkal 3, 8 litrový V6 motor, jehož výkon vzrostl z původních 478 koní na 523 koní a točivý moment vzrostl z původních 588 Nm na 612 Nm. Mezi další úpravy patří LED svícení, nová litá kola, silnější brzdy a červený kryt motoru. Zájemci si mohou vybírat mezi třemi druhy sedaček – luxusní kůže, sedaček Alcantara či sportovnějších Recaros.

Zvýšení ceny

Bohužel se změny dočkala také cena – ta vzrostla o 10 000 liber, zejména kvůli zvýšení DPH. I tak však GT – R 2011 dokáže směle konkurovat v poměru cena / výkon vozům jako je Bugatti Veyron či McLaren MP4.

V čem jsou další výhody nové verze?

Mezi hlavní výhody přepracované verze patří rychlost – podle Nissanu je nové GT – R schopno zrychlit z klidu na 62 mil za hodinu za pouhé 3, 1 sekundy. Jakmile začne působit turbo, ucítíte, jak Vás vůz zatlačuje do sedaček. I při vysoké rychlosti je však automobil dobře ovladatelný a přesně řiditelný.

Silní konkurenti

I když je bezesporu nová verze lepší než ta předchozí, musí čelit velmi silné konkurenci. Jedním z hlavních soupeřů tohoto Nissanu je například Porsche 911 Turbo S, které může nabídnout pohon na všechna čtyři kola, sílu 523 koní a také mnohem přijatelnější cenu. Jistě se však najde mnoho zájemců, kteří dají přednost sportovně – agresivnímu vzhledu tohoto GT – R.

 

Zdroj : www.autoexpress.co.uk

Autor : Michaela

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Nissan R35 GT-R

Toto je článek o modelu Nissan R35 GT-R

Konec GT-R?

Nissan GT-R si na sebe oproti očekáváním nevydělal, tak je prý velmi pravděpodobné, že už žádný jiný nebude.

Americký Inside Line informoval o tom, že se nad asi nejkultovnějším japonským sporťákem současnosti stahují mračna. Podle něj se šéf Nissanu Carlos Ghosn pod celý projekt podepsal jen proto, že produktoví plánovači tvrdili, že i při malém objemu prodeje bude ziskový. A to údajně rozhodně ...

Nissan GT-R: 550 koní

Nissan představil GT-R pro příští modelový rok. Sportovní automobil se příliš nezměnil, výkon nyní činí 550 koní a mírně klesla i spotřeba paliva. GT-R pro modelový rok 2012 se začne prodávat od ledna.

Godzilla, jak se supersportovnímu Nissanu GT-R přezdívá, bude mít od no...

Nissan GT-R od AMS Performance s výkonem 1327 koní

Nissan GT-R patří k velmi často upravovaným sportovním automobilům. U GT-R lze jenom díky softwarovým úpravám zvedat výkon o stovky koní. Nissan GT-R od AMS Performance je vyladěn na závody ve sprintu a mj. nabídne 1327 koní.

Na oblíbenou zábavu tuningových srazů - totiž závod na čtvrt ...

Nissan GT – R VVIP 2012

Novinka pro Blízký východ

Ačkoliv tento vůz vypadá, jak kdyby si ho vzal do parády nějaký bláznivý tuner, nestalo se tak – tento počin má skutečně na svědomí jen a pouze Nissan. Ten připravil speciální vydání GTR určené výhradně pro zákazníky z Blízk&eacu...

Jak se vám líbí ... nový Skyline GT-R

„Jak se Vám líbí?“

 

 

Nikoli Mazda nebo divadelní hra, kterou napsal anglický dramatik a básník William Shakespeare pravděpodobně v roce 1599, ale opravdový klenot sportovních vozů - nový Nissan „Skyline“ GT-R. Na letošní automobilové výstavě pořádané v New Yorku dal výkonný ředitel Nissanu jasně najevo své rozhodnutí, že legenda, v podobě Nissanu „Skyline“ GT-R bude pokračovat a je docela na ...


Články