Články


Nissan 350 Z s turbodmychadlem možná do série!!!

2006-07-02 Přečteno: 2 175x

V Goodwoodu se představil nejrychlejší Nissan současnosti. Model 350 Z GT-S disponuje přeplňovaným šestiválcem, o objemu 3,5 l, který má 280 kW. Není vyloučeno, že by se mohl dostat i do sériové výroby.

Projekt vedený Steve Robbinsem připravil opravdovou lahůdku pro goodwoodský festival rychlosti. Na sériový motor dokázali instalovat přeplňování od švýcarské firmy Novidem. Díky tomu se výkon zvýšil na 280 kW a točivý moment z 353 na 425 N.m. Díky tomu se dokázalo zrychlení z 0 na 100 km/h (standardně za 5,8 s) stáhnout o jednu sekundu. Zajímavý je i kontrolovaný obtok výfukových plynů, který přes EGR ventil reguluje maximální otáčky motoru a dobré spálení výfukových plynů.

Také podvozek získal nové pružení a tlumení. Podle Robbinsna získal vůz mnohem lepší vlastnosti pro rychlou jízdu na obyčejných silnicích. Bilstein tlumiče jsou sice tvrdší, ale mají rychlejší odezvu, čímž lépe "přilepí" pneumatiky na vozovku.

A jak je to s výrobou? Tento vůz je zatím originál, ale není vyloučeno, že by se mohl vyrábět. Podle některých zpráv se zdá, že v Nissanu Europe je silná klika, která se snaží posílit image značky směrem k výkonnějším vozům.

Tento článek pro Vás vyhledal Almerka.Zdroj www.novinky.cz

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Nissan 350Z (Z33)

Toto je článek o modelu Nissan 350Z (Z33)

Nissan 350Z

 

FACELIFT JMÉNEM "ZET"

Nissan 350Z

Napsal: ffxtrail (PhDr. František Fiala, CSc.) Foto: Nissan Zpracoval: Wally (Luboš Tůma) Nissan si se svým evropským sporťákem nedá pokoj. V loňském roce jej nechal lehce modernizovat, připomeňme hlavně větší výkon motoru a změnu předních světlometů a zadní...

N.O.C. - 350 Z

N.O.C. – 350Z

Spousta klubů a seskupení v České republice funguje „jen tak“. Žádné oficiality, stanovy a tak dále. Dnes se podíváme na zoubek klubu, který představuje jejich pravý opak. Pánové posedlí Nissanem 350Z se s ničím nepárali – když už klub, tak skutečn&yacut...

Nissan 350Z v novém a sportovnějším

 

Nissan 350Z v novém a sportovnějším

Zatím pouze pro Japonsko byl připraven nový vůz Nissan 350Z. Ten dostal sice jen lehkou vizuální obměnu, ale motor má 80% dílů nových. Jenže pro opravdové fajnšmekry byl uveden do prodeje i speciál 380RS-Competition.

Sériová verze s vidlicový...


Články