Články


Jak se vám líbí ... nový Skyline GT-R

2006-10-16 Přečteno: 3 596x

„Jak se Vám líbí?“

 

 

Nikoli Mazda nebo divadelní hra, kterou napsal anglický dramatik a básník William Shakespeare pravděpodobně v roce 1599, ale opravdový klenot sportovních vozů - nový Nissan „Skyline“ GT-R. Na letošní automobilové výstavě pořádané v New Yorku dal výkonný ředitel Nissanu jasně najevo své rozhodnutí, že legenda, v podobě Nissanu „Skyline“ GT-R bude pokračovat a je docela na místě tvrzení: „Ani mocní - nemohou ignorovat přání amerických fanoušků a zákazníků.“ Nový sportovní krasavec, nejen pro USA, začínal v kabátě Infiniti, nicméně v rámci ověřovacích zkoušek prostě musel být oblečen. Ještě před tím, než se sportovní Nissan s označením GT-R ukáže světu v celé své kráse - k čemuž by mělo dojít na jaře roku 2007 - byl zcela nový krasavec a silák testován na jednom z nejnáročnějších okruhů světa.
 

 

 

Po karosářské stránce definitivně hotové kupé GT-R, vzbudilo náležitou pozornost na německém Nürburgringu. Nissan přivezl vůz s pravostranným řízením na jedno ze závěrečných testování před představením veřejnosti a pozdějším prodejem, který má být zahájen na podzim příštího roku v Japonsku a následovně pokračovat ve Spojených státech amerických i v Kanadě na jaře roku 2008.

Přesto, že je přední a zadní část vozu maskována, není zapotřebí nijak velké představivosti k tomu, aby si vnímavý pozorovatel jednoduše poskládal celý impozantní vzhled karoserie. Lehká kamufláž obou částí automobilu skrývá jen ty nejemnější detaily, ale nedokáže utajit základní rysy nového GT-R mezi něž patří, například mohutné nasávací otvory v předních blatnících, velký spoiler na zádi vozu stejně, jako dva páry působivých koncovek výfuků nebo obrovské zadní blatníky.

 


Autor: Tommü Design 14.10.2006
Odkaz na článek: NISSAN TOMMÜ
Zpracoval: sluzebnik (Vlastik)

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Nissan R35 GT-R

Toto je článek o modelu Nissan R35 GT-R

Konec GT-R?

Nissan GT-R si na sebe oproti očekáváním nevydělal, tak je prý velmi pravděpodobné, že už žádný jiný nebude.

Americký Inside Line informoval o tom, že se nad asi nejkultovnějším japonským sporťákem současnosti stahují mračna. Podle něj se šéf Nissanu Carlos Ghosn pod celý projekt podepsal jen proto, že produktoví plánovači tvrdili, že i při malém objemu prodeje bude ziskový. A to údajně rozhodně ...

Nissan GT-R: 550 koní

Nissan představil GT-R pro příští modelový rok. Sportovní automobil se příliš nezměnil, výkon nyní činí 550 koní a mírně klesla i spotřeba paliva. GT-R pro modelový rok 2012 se začne prodávat od ledna.

Godzilla, jak se supersportovnímu Nissanu GT-R přezdívá, bude mít od no...

Nissan GT-R od AMS Performance s výkonem 1327 koní

Nissan GT-R patří k velmi často upravovaným sportovním automobilům. U GT-R lze jenom díky softwarovým úpravám zvedat výkon o stovky koní. Nissan GT-R od AMS Performance je vyladěn na závody ve sprintu a mj. nabídne 1327 koní.

Na oblíbenou zábavu tuningových srazů - totiž závod na čtvrt ...

Nissan GT – R VVIP 2012

Novinka pro Blízký východ

Ačkoliv tento vůz vypadá, jak kdyby si ho vzal do parády nějaký bláznivý tuner, nestalo se tak – tento počin má skutečně na svědomí jen a pouze Nissan. Ten připravil speciální vydání GTR určené výhradně pro zákazníky z Blízk&eacu...

Nissan GT – R 2011

Přepracovaná verze

Nissan GT – R se vrátil a je ještě lepší než kdy dřív a to díky celé řadě vylepšení. Zásadní úpravy se dočkal 3, 8 litrový V6 motor, jehož výkon vzrostl z původních 478 koní na 523 koní a točivý moment vzrostl z původních 58...


Články