Články


Jak se vám líbí ... nový Skyline GT-R

2006-10-16 Přečteno: 3 410x

 

„Jak se Vám líbí?“

 

 

Nikoli Mazda nebo divadelní hra, kterou napsal anglický dramatik a básník William Shakespeare pravděpodobně v roce 1599, ale opravdový klenot sportovních vozů - nový Nissan „Skyline“ GT-R. Na letošní automobilové výstavě pořádané v New Yorku dal výkonný ředitel Nissanu jasně najevo své rozhodnutí, že legenda, v podobě Nissanu „Skyline“ GT-R bude pokračovat a je docela na místě tvrzení: „Ani mocní - nemohou ignorovat přání amerických fanoušků a zákazníků.“ Nový sportovní krasavec, nejen pro USA, začínal v kabátě Infiniti, nicméně v rámci ověřovacích zkoušek prostě musel být oblečen. Ještě před tím, než se sportovní Nissan s označením GT-R ukáže světu v celé své kráse - k čemuž by mělo dojít na jaře roku 2007 - byl zcela nový krasavec a silák testován na jednom z nejnáročnějších okruhů světa.

 

 

 

Po karosářské stránce definitivně hotové kupé GT-R, vzbudilo náležitou pozornost na německém Nürburgringu. Nissan přivezl vůz s pravostranným řízením na jedno ze závěrečných testování před představením veřejnosti a pozdějším prodejem, který má být zahájen na podzim příštího roku v Japonsku a následovně pokračovat ve Spojených státech amerických i v Kanadě na jaře roku 2008.

Přesto, že je přední a zadní část vozu maskována, není zapotřebí nijak velké představivosti k tomu, aby si vnímavý pozorovatel jednoduše poskládal celý impozantní vzhled karoserie. Lehká kamufláž obou částí automobilu skrývá jen ty nejemnější detaily, ale nedokáže utajit základní rysy nového GT-R mezi něž patří, například mohutné nasávací otvory v předních blatnících, velký spoiler na zádi vozu stejně, jako dva páry působivých koncovek výfuků nebo obrovské zadní blatníky.

 Autor: Tommü Design 14.10.2006
Odkaz na článek: NISSAN TOMMÜ
Zpracoval: sluzebnik (Vlastik)

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Nissan Skyline

Toto je článek o modelu Nissan Skyline


Články