Články


FAQ - Help

2006-02-08 Přečteno: 17 786x


Obsah

Začínám


Jak se zaregistruji

Na hlavní stránce v levém menu klik na "Login/Reg." Na stránce přihlášení v horní polovině uprostřed klik na Registrace. Vyplnit formulář. Pokud odškrtnete čtverečky vlevo od vyplňovaného údaje, tyto se nebudou zobrazovat pro ostatní. Po odkliknutí "OK" bude Vaše uživatelské jméno zaregistrováno a ocitnete se zpět na stránce pro přihlášení. Zadáte své uživatelské jméno a heslo a dostávate se na stránku "Vaš profil". Zde si můžete nahrát vlastní fotku k profilu a změnit heslo či nastavení (doplnit údaje v profilu).

Máte zde ikonku obálky "Vaše interní pošta". Po kliknutí se dostanete na správu vaší interní pošty (vysvětleno zde). Dále zde vidíte váš: "Počet přihlášení do systému", "Počet zpráv v konferencích" "Počet zpráv v On-Line CHATu" a "Zaregistrován dne:" Na této stránce si můžete zaregistrovat vaše auto: klik na "Přidání (zaregistrování) Vašeho auta", vyplnit formulář, klik na "OK". Dostáváte se na stránku "Správa detailů Vašeho vozu". Zde můžete nahrát k autu fotky: klik na " Upload nového obrázku Vašeho auta" nahrajte fotku. Ke každé fotce můžete připojit nadpis či komentář. Postup můžete opakovat pro další fotky. Kteroukoli fotku pak můžete vybrat jako ikonku, která se bude zobrazovat na kartě vašeho vozu, ostatní fotky budou zobrazeny pod detailem vozu.

Kdykoli jste přihlášeni, zobrazuje se vám nad hlavním menu bílý proužek s vaším nickem (uživatelským jménem), ikonkou odhlášení a ikonkou interní pošty. Pokud ikonka interní pošty červeně bliká , máte ve schránce nepřečtenou zprávu. Pokud kliknete na svůj nick, dostanete se na stránku "Váš profil".

Zánik členství nastává automaticky po roce nepřihlášení se na club. Dva měsíce před vypršením této lhůty budete upozorněni emailem.

Co vše vidím na úvodní stránce

V levém horním rohu je možno nastavit jazykovou verzi clubu, zatím českou nebo anglickou, dále je zde ikonka pro nastavení clubu jako domovské stránky a ikonka pro přidání clubu do oblíbených. Pod nimi je již hlavní menu pro přechod na další stránky clubu. Pokud jste přihlášení je nad hlavním menu ještě jeden bílý řádek s vaším jménem symbolem obálky a symbolu odhlášení. Obálka je symbolem pro správu vaší interní pošty. Klikneteli na ní dostáváte se na stránku správy vaší interní pošty (vysvětleno zde) . Pokud tato ikonka červeně bliká, máte nepřečtenou zprávu. Klikneteli na vaše jméno, dostanete se na stránku "Váš profil". Symbol odhlašení vás dočasně odloguje ze stránek clubu.

Pod menu je vidět náhled "nejnovejší fotgrafie" na stránkách klubu. Po kliknutí na ní se dostanete přímo na stránku, kde se tato fotka vyskytuje (inzerát, profil auta nebo zpráva v konferenci).

Pod nejnovější fotografií je okno počítadla toplistu, kde je zobrazen počet navštev webu atd.

Pod ním je odkaz "Chyba na webu?". Pokud jste kdekoli na klubu objevili jakoukoli chybu nebo někde něco nefunguje jak má, klikněte sem a můžete rovnou poslat webmasterovi informaci. Úplně dole vlevo vídíte vaší IP adresu.

Uprostřed pod logem klubu je okno, kde jsou vidět poslední příspěvky na online chatu. Těsně nad ním je odkaz "CHAT On-Line " pro možnost dostat se rovnou na chat. Chatovat mohou jen přihlášení členově, ostatní mohou jen nahlížet. Pokud je právě někdo na On-Line Chatu, objeví se uprostřed pod nadpisem clubu ikonka chatujiciho smajlíka a jména dotyčných chatujících. (Toto se zobrazuje na všech stránkách clubu, takže odkudkoli vidíte zdali je někdo na chatu a můžete se přidat:).

Pod oknem s chatem je vidět náhled posledního přidaného článku na clubu a je možnost se na něj odtut rovnou dostat a přečíst si ho.

Vpravo je velké okno, kde je vidět aktuální počet členů clubu a přihlášených vozů, počet inzerátů, obrázků v galerii a zpráv v konferenci. Pod tím jsou poslední tři registrovaní členové, poslední tři registrovaná auta a poslední tři inzeráty. Pod tímto ještě poslední přispěvky na diskuzi, dále pak srazy, ankety a pod nimi beží RSS novinky. Po kliknutí na jakoukoli z těchto položek se na ní rovnou dostanete.

Pokud je nějaký člen klubu právě přihlášen, vytvoří se úplně vpravo nahoře další okénko "On-Line". V něm vidíte jméno přihlášeného člena, stránku kterou právě prohlíží a čas jak dlouho je již na té které stránce. Toto okno se zobrazuje na všech stránkách clubu. Tip: Klikneteli na jméno v okně "On-Line", dostanete se na profil tohoto člena, odkud mu můžete třeba poslat interní poštou zprávu apod.

Co je co v menu


Úvod

Úvodní stránka... viz. "Co vidím na úvodní stránce".

Modely

Zde je seznam všech modelů. Po kliknutí na konkrétní modela se vám o něm zobrazí detailní informace, fotky, motory atd. (Pokud je tedy již někdo z tvůrců stránek doplnil.)

Galerie

Obsahuje obrázky aut, v kterých je možno hledat a filtrovat podle roku výroby i modelu auta, pohledu např. exteriér, interiér, motor a kategorie např. studie, sériovka.

Inzerce

Je zde možno vkládat a prohlížet inzeráty v kategoriích Auta, Náhradní díly a Ostatní, prodej nebo koupě. V inzerátech je možno hledat dle slov a filtrovat (země,stát,email, inzeráty jen s fotkou).

Naše auta

Obsahuje seznam profilů všech aut členů. Nejdříve jsou chronoligicky seřazeny profily aut s fotkou a pak bez. V profilech je možno filtrovat podle země, modelu či roku výroby a nebo profily pouze s fotkou.

Deníčky aut

Na této stránce jsou chronologicky seřazené všechny události všech aut členů clubu. Můžete v nich filtrovat a hledat a řadit dle kritérií ve sloupcích. Např. chcete přestavět vaše auto na LPG. Dáte si vyfiltrovat událost "přestavba na LPG" podíváte se jak a kde to řešili ostatní členové, kolik je to stálo a pod. Pokud by ste se chtěli dozvědět víc, můžete konkrétním členům rovnou napsat interní poštou zprávu. Pro dobrou funkci deníčků aut je dobré, aby každý u svého auta zapisoval co nejvíce událostí s podrobnějším popisem.

Členové

Je zde seznam členů chronologicky seřezen podle data registrace. Je možno zde vyhledávat (filtrovat) členy podle země, státu, města nebo jména (je jedno zda uživatelského nebo osobního). Po kliknutí na jméno člena si můžete prohlídnot jeho profil s auty která vlastní.

Články

Jsou zde chronologicky seřazené náhledy všech článků na clubu. Uvidíte kdo článek napsal, datum kdy ho napsal, počet přečtení a počet příspěvku v diskuzi k tomuto článku. Po přečtení článku můžete založit vlastní diskuzi k článku.

Diskuse

Konference slouží k veřejné komunikaci a výměně informací. Diskuse má několik tématických sekcí. V nich můžete založit novou větev dizkuze nebo přispět do nějaké stávající.

Chat online

Slouží k online komunikaci mezi člany clubu. Nepřihlášený/neregistrovaný člen může na chat vstoupit pouze jako host, nemůže psát. K ovládání chatu slouží ikonky: reproduktor pro vypnutí či zapnutí zvukového upozornění na nově příchozí zprávu, refresh s možností nastavit automaticky času obnovení, odejít a celá obrazovka.

Kdo všechno je nyní on-line na chatu mužete vidět na každé clubové stránce úplně nahoře hned pod názvem clubu vedle ikonky chatujícího smajlíka. Na stránce chatu v pravé liště "On-line uživatelé" taktéž vidíte kdo je právě on-line na chatu a před jakou dobou naposledy napsal poslední zprávu nebo se přihlásil. Typ 1: Pokud v chatu kliknete na uživatele, dostanete se na jeho profil a mužete mu třeba napsat interní soukromou zprávu.

Login / reg.

Slouží pro registraci nových členů nebo pro přihlašování již registrovaných členů do clubu. Je zde možno zaškrtnout "trvalou registraci" potom budete na tom kterém konkrétním počítači přihlášeni neustále, dokud se neodlogujete. Toto políčko tedy zeškrtávejte jen na vašem bezpečném počítači.

Můj profil

Na stránku můj profil se automaticky dostáváte po přihlášení do clubu. Je zde sekce "Detaily o Vás" kde si můžete nahrát vaší fotku či vybrat nějakou ikonku ze seznamu, změnit nastavení vašeho profilu (např. nová adresa, email, vypnout nebo zapnout upozorňování emailem na novou interní zprávu nebo nový příspěvek v diskuzi kam jste přispěli). Máte zde vstup do správy vaší interní pošty. Vidíte zde údaje o počtu vašich přihlášení do clubu, počet vámi napsaných zpráv v konferenci a chatu, kdy jste se zaregistroval a roli v clubu. A také možnost si vytisknout svojí klubovou vizitku.

Ještě je zde ikonka " jak mě vidí ostatní", zde se můžete podívat jak váš profil uvidí ostatní.
V sekci "Vaše vozidla" můžete spravovat vaše již zaregistrovaná auta" Správa detailů Vašeho vozu" nebo registrovat nová " Přidání (zaregistrování) Vašeho auta".
V sekci "Vaše inzeráty" můžete spravovat vámi zadané inzeráty nebo zadávat nové " Vložit nový inzerát.
V sekci "Návštěvy profilu" vidíte, kdy který člen a kolikrát prohlížel Váš profil. Po kliknuti na jméno člena se dostanete přímo na jeho profil.
Úplně dole je symbol pro odhlášení z clubových stránek.

Srazy

Zde je seznam budoucích a proběhlých srazů včetně fotgrafíí a diskuze pokud nějaké jsou. Je možno v nich hledat dle země a státu.

Motory

Zde by měl být seznam všech motorů s kódem výrobce a jejich parametry.

Partneři

Obsahuje seznam partnerských firem rozdělěných dle kategorií. Tyto firmy často nabízejí nějaké zvýhodnní pro členy clubu.

E-shop

Zde jsou e-shopy, ve kterých mohou členové clubu nakoupit online ruzné zboží se slevou oproti tomu samému e-shopu mimo club.

TOP 10

Zobrazuje nejnavštevovanější objekty na clubu: detailní stránky aut a členů, články a srazy.

Ankety

Zde je možno se učastnit či nahlížet do anket a hlasování, pokud nějaké probíhá.

Kontakt

Obsahuje kontakt na kordinátory srazů, redaktory článků, správce modelů, motorů a galerií a webmastery.

Jak zaregistruji svoje auto

Po zaregistrování/přihlášení (jak se zaregistruji) na stránce "Můj profil" v sekci Vaše vozidla je odkaz " Přidání (zaregistrování) Vašeho auta". Klikněte zde, vyplňte údaje o autu a dejte "OK". Dostáváte se na "Správu detailů Vašeho vozu". Zde máte možnost nahrát k autu fotografie po kliknutí na " Upload nového obrázku Vašeho auta ". Při nahrávání je nastaveno, aby se fotka použila i jako ikonka u vašeho auta, ta se bude zobrazovat na kartě vašeho vozu. Můžete samozřejmě nastavit jako ikonku, kteroukoli z vámi nahraných fotek.

Ze stránky správy detailů Vašeho vozu můžete též editovat údaje u vozu nebo celé auto odstranit. Dole na stránce "Správa detailů vašeho vozu" je Deníček událostí vozu. Do něj si můžete zapisovat přes " Nová událost vozu" jednotlivé události jako opravy, tuning, výměna oleje, přestavby na LPG apod., dělat si k nim poznámky a soukromé poznámky, které vidíte jen vy, včetně ceny atd. Tyto informace vám mohou sloužit jako elektronická servisní knížka.

Jak zadám inzerát


Zadat inzerát lze buď ze stránky MUJ PROFIL sekce "Inzerce" nebo ze stránky Inzerce. Zde klik na " Vložit nový inzerát". Vyberte kategorii a zedejte údaje o prodávaném autu/dílech. Zvolte heslo pro deaktivaci inzerátu, až nebude aktualní. Typ: Pokud se do sekce inzerce přihlasíte jako registrovaný člen, budete mít ve formuláři pro zadání inzerátu již vyplněná některá data, jako jméno, telefon, email, podle toho co jste vyplnili ve vašem profilu při registraci.

Jak funguje interní pošta / její možnosti


Interní pošta slouží k soukromé komunikaci mezi členy klubu. Do správy interní pošty se dostanete z vaší Členské domovské stránky "Váš profil" nebo po kliknutí na ikonku obálky v horní liště hlavního menu vlevo vedle vašeho jména. Na stránce interní klubové pošty máte možnost číst a odesílat zprávy, kontrolovat zdali vámi odeslanou zprávu dotyčný již přečetl či odpověděl a dokonce si přečíst vámi odeslané zprávy. Typ: Pokud ikonka obálky nahoře v hlavním menu červeně bliká máte nepřečtenou zprávu.
Zprávy ve schránce interní clubové pošty se automaticky mažou po 2 měsících, vip členům po roce.

Nejde mi nahrát obrázek


Obrázky nahrávané do různých sekcí v clubu mají různě omezenou maximální velikost, např. do inzerce je to 250kB. Jaká je maximální velikost obrázku je většinou napsáno přímo u každého nahrávání. Zkontrulujte zdali se nepokoučíte nahrát větší obrázek než je v té které sekci povoleno. Případně obrázek zmenšete, třeba nějakým freewarem, který je volně k stažení na internetu. Na club lze nahrávat obrázky pouze ve formátu JPG, GIF a PNG.

VIP členství


Šeptání na CHATu:

Vlevo vedle tlačítka "Poslat" je combobox kde můžete zvolit někoho z přítomých na chatu a poslat hlášku jenom jemu. Nikdo jiný kromě vás dvou ji neuvidí. Vlevo vedle tohoto comboboxu si můžete zaškrtnout, že budete pořád šeptat zvolenému členovi. Šeptání zrušíte tak, že v comboboxu nevyberete žádné jméno.


Osobní galerie:

Do osobní galerie si můžete nahrávat různé fotky a obrázky i s komentářem, tyto pak mohou ostatní členové prohlížet a hodnotit. V "MUJ PROFIL" kliknete na odkaz "Moje fotky" tam pak můžete nahrávat nové fotky, případně mazat staré nebo měnit komentáře. Vidíte zde i aktuální honocení konkrétních fotek.


Vypnutí reklam:

Pokud nechcete, aby se Vám zobrazovala reklama, můžete si reklamu vypnout. Reklamu vypnete v "MUJ PROFIL" tam pak na "Změna nastavení Vašeho profilu" a úplně dole na stránce zaškrtnete políčko "Skrýt reklamu". Odškrtnutím políčka reklamu zase povolíte.


Verze stránek pro přístup ze "zaměstnání" (nenápadnější):

Tuto funkci si zapnete ve "MUJ PROFIL" tam pak na "Změna nastavení Vašeho profilu" a úplně dole na stránce zaškrtnete políčko "v práci". Odškrtnutím políčka funkci vypnete.


Možnost nastavit si zvolené členy jako přátele:

Na detailní stránce člena kterého si chcete přidat mezi přátele klikněte vpravo nahoře na odkaz "Přidat mezi přátele". V "MUJ PROFIL" máte odkaz "moji přátelé", kde můžete editovat komentáře, případně někoho ze seznamu přátel smazat.


Možnost sledování, kdo se kdy zaloguje:

Na detailní stránce člena, o kterém chcete dostávat upozornění na email, že se přihlásil na club, klikněte vpravo nahoře na odkaz "Login notifikátor". Pokud chcete, aby upozorňování chodilo na jiný email než je Váš email vyplněný ve Vašem profilu, klikněte v "MUJ PROFIL" na "Změna nastavení Vašeho profilu" a dole zadejte do políčka "Email-login notifikátor" email kam má chodit upozorňování. V "MUJ PROFIL" máte odkaz "Email - login notifikátor" , zde je seznam všech u kterých sledujete přihlášení a po kliknutí vpravo na ikonku popelnice můžete sledování zrušit.


Možnost být neviditelný pro ostatní uživatele (že jsem On-Line):

Pokud nechcete, aby ostatní viděli, že jste právě on-line máte možnost si zapnout "neviditelnost". Tuto funkci si zapnete v "MUJ PROFIL" tam pak na "Změna nastavení Vašeho profilu" a dole na stránce zaškrtnete políčko "Skrytý". Odškrtnutím políčka můžete v budoucnu funkci vypnout.

Dotazy ?


Pokud si přesto s něčím nevíte rady kontaktujte webmastera viz. "kontakt" dole v menu.












Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články