Články


BMarcellus Almera N15 GTi SR20DE

2013-08-28 Přečteno: 5 220x

Zdravím nejen uživatele Nissanů.

Rád Vám představím svoje GTíčko,který pochází z mnou milované Itálie.Pořídil jsem ho na Liberecku v září 2011.Předcházela tomu touha mít zase Almeru,ale s lepší motorizací.Takže po dlouholetým bezporuchovým vlastnictvý 1.6 SLX padla volba na vynikající 2.0L SR20DE,který s lehkým autem umí zahejbat a přitom umí být neuvěřitelně úsporný s patřičnou trvanlivostí.Jednašestka putovala k sestře (jakoby mi zůstala) a já jel pro vyjímečně zachovalý kus sice s novým lakem,ale z venku,ze spodu i uvnitř velmi pěkný.Těch 187 tis. km se poznalo jen podle omakanýho volantu.Kromě čínských gum na kterých se nedalo jet ani předpisově,auto takřka bez investic.

V zimě jsem vstřebával mírně odlišný jízdní vlastnosti tužšího podvozku a těžšího motoru.Hlavní rozdíl je proti 1.6tce v tom,že GTi je míň nedotáčivá,ale zato se utrhávají obě nápravy současně a auto jde do boku celý a přitom se dá pořád řídit a pracovat s plynem.Fantazie pro předokolkáře,protože 95% aut se tak nechová.Zadní multi-link to omezuje,ale těžší motor tomu dodá tyhle vyvážený vlastnosti.

No a v Březnu 2012 přišla malá katastrofa:

Po přeřazení v módu performance z trojky na čtyřku v cca 140 km/h se tam vloudila dvojka a bylo vymalováno - přetočený mor,až gumy jely smykem.Několik pouzder a ventil se rozlomilo a motor byl jako míchačka kovových střepů.Jedna svíčka dokonale roztemovaná.Naštěstí mi kolegové z nissanclubu dali kontakt na jagyho na druhý str. republiky a ten mi na protiůčet poskytl jiný (vynikající) motor s méně najetými km.Vzal jsem to z gruntu a dal nový:

všechny oleje Divinol,svíčky NGK,Filtry,řemeny,spojkový ložisko s lamelou Aisin atd.

Při tý příležitosti musely přijít nový brzdy od ATE a TRW.Nově obšitý volant perforovanou kůží s Alcantarou.

Na sezonu 2013 GTi dostalo nový pojistný matice po tom,co jedna praskla.Bačkory místo příšerných Good. F1 dostalo Hankook Ventus V12 Evo 205/45 R16.Vynikající gumy,ovšem podvozek by si v provozu líp rozuměl s profilem na 50 kdyby je ovšem vyráběly,grill emblem Nismo,G.O. startéru,přední tlumiče KYB ExcelG,žárovky H4 a H1 Hella Yellow.
Výměna zadního třmenu za nový.Začal zadrhávat mechanismus ruční brzdy.Obstaral jagy a nová autobaterie Varta 60A 540Ah a jiný zadní motor stěrače.

Žlutý mlhovky se uskutečnily pomocí folie a Svobi mi naladil základní předstih na 17 st. což s kvalitním benzínem Optimal 95 a vynikající převodovkou dělá divy a lineárně táhne za 7000ot/min.Dokáže jet jako divý na to,že má jen přes 140k a 180Nm a dálkově s jízdami i po okreskách a mezi vesnicema a polema si řekne i pod 6,5l.

Almera GTi se v rukou řidiče neztratila ani na autodromu v Mostu a už se těším na její vynikající chování i v zimě.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Nissan Almera

Toto je článek o modelu Nissan Almera N15

Nissan Almera Tino

 

MALÝ, A PŘECE VELKÝ

Nissan Almera Tino

Zdroj: Svět motorů č.20/1999 Napsal: Jiří Hlisnikovský Foto: Svět motorů - archív Zpracoval: Wally V loňském roce prodala automobilka Nissan v Evropě téměř 540 tisíc vozů, což je největší počet za poslední tři roky. To samozřejmě souvisí i s šíř&i...

Nissan Almera 1.4i 16V GX Invitation Plus - TEST

 

NENÁPADNÁ BOMBA

Nissan Almera 1.4 GX Invitation Plus

Zdroj: Svět motorů č.28/1997 Napsal: ffxtrail (PhDr. František Fiala, CSc.) Foto: Mgr. Jiří Křenek Zpracoval: Wally Automobil Nissan Almera je na našem trhu nabízen více než rok. Zajímavé po celou dobu bylo, že motoristická veřejnost preferovala v nabídc...

Nissan Almera 2.0 D GX - TEST

 

NEOKÁZALÁ ELEGANCE

Nissan Almera 2.0 D GX

Zdroj: Svět motorů č.7/1996 Napsal: ffxtrail (PhDr. František Fiala, CSc.) Foto: Mgr. Jiří Křenek Zpracoval: Wally Pronikání japonské automobilky Nissan do špičky evropského vozového parku není již dávno pouhým cílem, ale pro ostatní asi...

Nová Almera ve fotkách

V jižním Španělsku testuje nissan novou Almeru. Hatchback se už prodává v Japonsku (jako Tiida) a v USA (jako Versa) tak pro Evropu bude nová Almera (možná jméno zůstane stejné ???) představena v Paříži na Paris Motor Show v letošním roce. Novinkou je verze sedan (viz foto) Nová Almera bude na trhu soupeřit s For...


Články